K zachovaniu šťastného manželstva stačí málo

Pamätajte na to, že tak ako neexistuje spoľahlivejšia metóda ako sa zbaviť ženy než sa prestať o ňu zaujímať, tak neexistuje ani spoľahlivejšia metóda ako sa zbaviť manžela než ho chcieť začať meniť.

Ak má vaša žena sklon k nespokojnosti a výčitkám, zahrňte ju pozornosťou a ocenením, pretože prejavy nespokojnosti sú často signálom, že žena potrebuje viac lásky a prepojenia s mužom.

Ak má váš muž tendenciu uzatvárať sa, skúste porozmýšľať, kedy ste mu naposledy prejavili úctu a vďačnosť za to, čo pre vás a vašu rodinu robí, ako sa o vás stará a snaží sa vás finančne zabezpečiť. Nikdy nehovorte „budem si ho vážiť až keď si to zaslúži“, pretože on vám na oplátku za to môže povedať „budem ťa ľúbiť vtedy, keď si to zaslúžiš“.

Manželské problémy je potrebné riešiť už v ich začiatkoch

Nenechajte si v svojich manželských problémoch radiť vašimi príbuznými či známymi. Ak cítite v manželstve problém, s ktorým si sami neviete poradiť, navštívte radšej odborníka, ktorý sa neprikláňa k jednej alebo druhej strane, ale snaží sa vám obidvom rovnako pomôcť oživiť váš vzťah tak, aby sa doňho vrátila láska. A hlavne – riešte problém už v jeho začiatku.

Manželstvo ako cesta k objaveniu šťastia

Myslite na to, že manželstvo samo o sebe nie je zdrojom šťastia. To skutočné šťastie sa skrýva v každom z nás a manželstvo je krásnou cestou k tomu, ako toto šťastie v sebe objaviť a ako ho dávať aj partnerovi. Myslite na seba navzájom s láskou a pokojom v srdci a vyhnete sa žiarlivosti a negatívnym predstavám o tom druhom.

ZACHOVANIE šťASTNéHO MANžELSTVA