Spoločné rande
Viete si predstaviť, že by ste so svojím partnerom/partnerkou išli po rokoch opäť na rande? Ak áno, znamená to, že aj po rokoch spolunažívania si máte čo povedať alebo viete stráviť čas spoločne a bez iných ľudí. Ale väčšina párov na tento rituál už zabudla, nemá naň čas, nemá kam dať deti, alebo si nájdu inú výhovorku. Prečo? Často aj preto, že pri pomyslení na spoločné rande ich prepadne strach z toho, že si na ňom nebudú mať čo povedať a že to bude buď trápne, alebo nudné.
Prekonať takýto strach sa dá aj tým, že si spomenieme, čo sme spolu robili kedysi. Chodili sme do kina? Sedávali sme na nejakej „našej“ lavičke? Chodili sme si zatancovať? Milovali sme rôzne chute káv, čokolády či zmrzliny? Mali sme nejaké obľúbené jedlá v nejakej konkrétnej reštaurácii? Hrávali sme spolu nejakú spoločenskú hru alebo karty? Pozerali sme spolu nejaké športové zápasy? Čo nás spájalo kedysi? Vieme sa k tomu vrátiť? Som schopný/schopná navrhnúť spoločné rande?




